Info Velehrad 18/8/2015

Dovolujeme si vás informovat o akcích ve vztahu k poutnímu místu Velehrad.

Ke karpatskému horskému pásmu geologicky náleží také pohoří Chřiby, na jehož okraji Velehrad leží. Minulý týden jsme i proto na nádvoří před bazilikou a gymnáziem instalovali venkovní výstavu Karpaty v Evropě. Kolekci informačních panelů zapůjčilo Ministerstvo životního prostředí. Putovní výstava představuje kulturní a přírodní bohatství karpatského horstva, které se obloukem táhne z Balkánu až na Moravu. Fotografii z instalace výstavy, která bude na Velehradě k vidění do konce září, naleznete v příloze e-mailu.

V sobotu 22. srpna ve velehradském poutním areálu vyvrcholí národní pěší pouť. Program setkání poutníků, kteří dorazí z různých směrů, naleznete v příloze e-mailu.

Na akci pěších poutníků v sobotu večer naváže hudební minifestival Šroubek. Tiskovou zprávu Matice velehradské a plakát festivalu přikládáme v příloze e-mailu.

Již nyní zveme také na další varhanní koncert, který se ve velehradské bazilice uskuteční v neděli 30. srpna. Hostem čtvrtého koncertu z šestidílného cyklu hudebních setkání bude Petr Čech – varhaník od Týnského chrámu pražského.

 

Během víkendu 7. – 9. srpna proběhly na Velehradě oslavy 200. výročí narození Dona Boska. K této události se vrací článek na webových stránkách českých salesiánů a fotogalerie na jejich facebooku

 

V sobotu 15. srpna proběhla na Velehradě titulární pouť u příležitosti svátku Nanebevzetí Panny Marie, kterou svým programem pro děti zpestřila Matice velehradská. Fotografie z poutních akcí naleznete ve fotogalerii na facebooku velehradského poutního areálu:

 

Stručný výčet dalších akcí, které proběhnou ve velehradském poutním areálu v následující době, naleznete v Kalendáři akcíhttp://www.velehradinfo.cz/kalendar-akci/

Informační centrum

Velehradský dům sv. Cyrila a Metoděje
U Lípy 302
687 06 Velehrad

e-mail: info@velehradinfo.cz

tel.:   571 110 538

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené, Velehrad. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.