Informace z Velehradu

Vážení zájemci o dění na moravském Velehradě.

Dovoluji si informovat o akcích ve vztahu k tomuto poutnímu místu.
__________________________________________________

① V neděli 18. října od 16:30 proběhne závěrečný Varhanní koncert z cyklu koncertů k výročí světců. Tentokrát k poctě svaté Terezie z Ávily vystoupí varhaník Petr Rajnoha. V příloze e-mailu naleznete plakátek a biografii varhaníka.

② Velehradský seminář duchovního filmu pokračuje v neděli 25. října od 16:30 projekcí filmu MISIE, který v dramatických souvislostech pojednává o misijním působení jezuitů v jižní Americe. Film lektorsky uvede P. Josef Čunek SJ. Plakát k akci naleznete v příloze e-mailu.

③ Víkend gregoriánského chorálu se na Velehradě uskuteční od 23. do 25. října. Přihlášky je možné podávat do 18. října. Plakátek naleznete v příloze.

④ Výstava mešních a košer vín Cisterciácká pečeť proběhne 7. listopadu 2015. V příloze zasíláme letáček. Více informací naleznete na webové stránce Matice velehradské: http://www.maticevelehradska.cz/dokument/Cisterciacka-pecet-88/

V zářijovém čísle národopisného a vlastivědného časopisu Malovaný kraj vyšel zevrubný článek o velehradské muzejní expozici Velehrad na křižovatkách evropských dějin, která je umístěna ve velehradském domě sv. Cyrila a Metoděje.

Více informací o tomto regionálním časopisu Slovácka naleznete na webové stránce:
http://www.malovanykraj.cz/

Více informací o velehradských expozicích zde:
http://www.velehradinfo.cz/muzejni-expozice/
____________________________________________________

Stručný výčet dalších akcí, které proběhnou ve velehradském poutním areálu během následujících týdnů, naleznete v Kalendáři akcí: http://www.velehradinfo.cz/kalendar-akci/

Infocentrum VELEHRAD

@ | info@velehradinfo.cz

☎| (+420) 571 110 538

✉|

Informační centrum

Velehradský dům sv. Cyrila a Metoděje

U Lípy 302

687 06 Velehrad

www.velehradinfo.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Velehrad. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.