Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

10. výročí založení Katolické základní školy v Uherském Brodě

10.5.2016 / Čas: 10:00 - 17:00

Plakat web

úterý 10. května 2016

Program:

10.00 hodin

Mše svatá ve farním kostele

13.30

Prohlídka školy

– začíná na 2. stupni, poté se společně přesuneme na 1. stupeň

15.30 hodin

Akademie žáků školy na Domě kultury v UB

Katolická ZŠ v Uherském Brodě slaví první kulatiny

Už deset let uběhlo od založení církevní školy v Uherském Brodě. Její žáci, učitelé i všichni příznivci chtějí toto výročí oslavit a především děkovat Bohu za všechny milosti a dobrodiní, které jsou s tímto dílem spojeny. Oslavu v úterý 10. května 2016 proto zahájí mše svatá, kterou bude slavit arcibiskup Jan Graubner a s ním kněží uherskobrodského děkanátu a další čestní hosté, kteří jsou se vznikem a existencí školy spojeni.

„Naše škola uzavírá první desetiletí své existence a během této doby si našla místo ve školském systému uherskobrodského děkanátu: v současné době ji navštěvuje 164 žáků a trvale se nám daří naplňovat první třídu (letos do ní přijde 22 dětí), naši žáci se také bez problémů dostávají na střední školy,“ uvedl ředitel Ivo Ertl. Mnozí žáci podle něj reprezentovali školu svými úspěchy v olympiádách a soutěžích v různých oborech a díky obětavosti rodičů funguje na škole také úspěšný kroužek, folklorní soubor Holúbek.

Základní vizí je podle Ertla vytvořit ze školy přátelské a bezpečné místo, kde pedagog, žák a rodič jsou partnery a každé dítě má možnost vzdělávat se podle svých individuálních možností a potřeb. „Za hlavní cíle si klademe kvalitní výuku, ve které každé dítě zažije pocit úspěchu, a křesťanskou a etickou výchovu. Od roku 2014 jsme proto držitelé certifikátu Rodiče vítáni, který získají školy otevřené užší spolupráci s rodiči, a v tomto školním roce jsme zahájili výuku Etické výchovy,“ vyjmenoval.

Za důležitý považuje také duchovní rozměr školy, který se mimo jiné projevuje účastí žáků na bohoslužbách, poutích a společných modlitbách i zapojením do života farnosti. „V hojném počtu se například zúčastnili Tříkrálové sbírky v Uherském Brodě i okolí,“ připomenul Ertl a dodal, že škola v minulosti navázala partnerství s církevními školami v Krakově a Nové Dubnici a spolupracuje se Stojanovým gymnáziem Velehrad, Arcibiskupským gymnáziem v Kroměříži a Střední církevní odbornou školou Bojkovice.

Mše svatá na oslavu desátého výročí školy začne ve farním kostele Neposkvrněného početí Panny Marie v úterý 10. května v 10.00 hodin. Jsou na ni zváni nejen rodiče žáků, absolventi školy, farníci z Uherského Brodu a okolí, ale také všichni, kteří chtějí školu duchovně podpořit.

V čase od 13.30 hodin mají hosté možnost prohlédnout si budovy školy. V průvodce se promění samotní žáci se svými učiteli, kteří jsou těmi nejpovolanějšími k tomuto úkolu.

Největší přípravy však žáci i pedagogové věnovali nacvičování hudebních, tanečních a divadelních vystoupení, které předvedou svým blízký i všem hostům při školní akademii na Domě kultury od 15.30 hodin.

„Věříme, že tento den bude nejen oslavou výročí, ale hlavně dnem radosti z pevné víry v Ježíše Krista,“ dodal ředitel Ivo Ertl. Více informací je k dispozici na přiloženém plakátku a také na webových stránkách školy www.kzsub.cz.

zdroj: www.ado.cz

Podrobnosti

Datum:
10.5.2016
Čas:
10:00 - 17:00
Rubrika Akce:
Webová stránka:
http://www.kzsub.cz/oslavy-10-vyroci-zalozeni-nasi-skoly

Pořadatel

Katolická základní škola Uherský Brod
Telefon:
577 440 481
Email:
info(a)kzsub.cz
Webová stránka:
www.kzsub.cz

Místo konání

Katolická základní škola
Jirchářská 823
Uherský Brod, Zlínský 688 01 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
577 440 481
Webová stránka:
www.kzsub.cz